“Nie odbieram tego wyniku negatywnie w stosunku do swojej osoby” – przegrani i wygrani komentują II turę wyborów w Przemyślu

05/11/2018
2579 Views

“To nie jest moja wygrana ani naszego komitetu, a wygrana wszystkich mieszkańców Przemyśla” – wyniki wczorajszej II tury wyborów w Przemyślu skomentowali jej wygrani i przegrani.

Podczas zwołanej dzisiaj konferencji prasowej, kandydat PiS na prezydenta Przemyśla Janusz Hamryszczak podziękował mieszkańcom za oddane na niego głosy.

– Szanując wybór mieszkańców chciałbym pogratulować również swojemu kontrkandydatowi panu Wojciechowi Bakunowi, moim zdaniem rewelacyjnego wyniku. – powiedział J.Hamryszczak.

J. Hamryszczak zaznaczył, że na konkretną analizę przegranej i tego co zawiodło przyjdzie jeszcze czas. Na chwilę obecną uważa, że przyczyniło się do tego kilka czynników, m.in. organizacyjne – związane z zarejestrowaniem list wyborczych tylko w dwóch okręgach, wpływ miało również pewne niezadowolenie mieszkańców, z jednej strony byli zwolennicy PiS, którzy oddali głos na jego kandydaturą, a z drugiej znaleźli się zwolennicy wszystkich innych ugrupowań.

– Nie odbieram tego wyniku negatywnie w stosunku do swojej osoby. Podczas kampanii nie spotkałem się z jakimś negatywnym nastawieniem w stosunku do Janusza Hamryszczaka. Natomiast zebrałem bardzo często ocenę wśród mieszkańców za ostatnie 16 lat. Mieszkańcy mają prawo wyrażać swoje zdanie, mają prawo oczekiwać zdań. – dodał J.Hamryszczak.

Zwycięstwa W.Bakunowi gratulował także radny samorządu wojewódzkiego Piotr Pilch.
– Za tym też idą oczekiwania i życzenia żeby wszystkie te obietnice, które były złożone podczas kampanii wyborczej się spełniły. Są wielkie oczekiwania co do zmiany w Przemyślu, to zostało wyrażone przy urnach – powiedział P.Pilch.

– Spodziewaliśmy się wygranej, ale delikatnie zaskoczyła nas skala tego zwycięstwa. Jest to ogromne poparcie, ale też ogromny mandat zaufania i ogromne obciążenie żeby sprostać oczekiwaniom mieszkańców. To nie jest moja wygrana ani naszego komitetu, a wygrana wszystkich mieszkańców – skomentował wynik wyborów prezydent elekt Wojciech Bakun.

Do tak wysokiego wyniku głosowania, zdaniem samego zwycięzcy przyczynił się elektorat nieprzychylny partii PiS, a w jego przekonaniu by swój głos oddał on jednak na niego pomogła wizyta prezesa J.Kaczyńskiego. W drugiej turze wyborów – porównując liczbę głosów z pierwszą turą, W.Bakun zyskał ponad 7,5 tys., natomiast J.Hamryszczak w stosunku do I tury nie tylko nie zagospodarował nowego elektoratu, ale i stracił ten, który miał.

W.Bakun zapewnił, że założenia jego kampanii wyborczej nie będą obietnicami bez pokrycia, że są to bardzo realne propozycje, ma jednak nadzieję, że oprócz nich uda się zrobić dużo więcej.

– Prace zaczynamy już od dzisiaj, wiele osób proponuje nam swoją pomoc. Na dniach zaproponujemy, przedstawimy swój pomysł na funkcjonowanie Rady Miejskiej. Wiemy w jaki sposób zbudować koalicję, którą zaproponujemy każdemu. Każdy kto chce pracować na rzecz tego miasta znajdzie swój obszar działania, w którym może wykorzystać swoje umiejętności by wspólnie z nami walczyć o lepsze miasto. – dodał W.Bakun.

Nowy prezydent chciałby aby stanowisko wiceprezydenta w naszym mieście nie było potrzebne.

– W tej chwili jest to trochę niemożliwe, bo część kompetencji jest przypisana wiceprezydentowi i być może początek kadencji będzie wymagał maksymalnie jednego zastępcy, ale ostatecznie chciałby doprowadzić do sytuacji żeby Przemyśl był zarządzany w sposób podobny jak np Stalowa Wola. – powiedział W.Bakun.

Rezygnacja z jednego wiceprezydenta miałaby dać też znaczące oszczędności dla budżetu miejskiego.

Inne wiadomości

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy
Wiadomości
320 views
Wiadomości
320 views

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy

af - 20/11/2018

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W 2019 roku, przyjętych zostanie 120 młodych adeptów. Każdy…

Przywołują uśmiech na buziach małych przemyskich pacjentów [zdjęcia]
Wiadomości
312 views
Wiadomości
312 views

Przywołują uśmiech na buziach małych przemyskich pacjentów [zdjęcia]

af - 19/11/2018

Wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" umilają dzieciom pobyt w przemyskim szpitalu. Dzięki nim na buziach małych pacjentów chociaż przez chwilę…

Wybrano zarząd województwa podkarpackiego
Wiadomości
473 views
Wiadomości
473 views

Wybrano zarząd województwa podkarpackiego

af - 19/11/2018

Podczas pierwszego posiedzenia VI kadencji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni wybrali członków nowego zarządu. W sejmiku VI kadencji zasiada 25 radnych…