Nauczycielka II LO w Przemyślu wyróżniona za scenariusz lekcji związany z Rokiem Wolności

17 października 2014

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie z nauczycielami podsumowujące obchody Roku Wolności w szkołach. W tym wydarzeniu Przemyśl był reprezentowany przez Małgorzatę Wilgucką, nauczycielkę II LO im. K. Morawskiego.

W poniedziałek, 13 października w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej odbyła się gala finałowa oraz podsumowanie Roku Wolności w szkołach. Podczas spotkania Pierwsza Dama podkreśliła, że bardzo ważne jest poszerzanie wiedzy młodego pokolenia, które nie pamięta czasów sprzed 25 lat oraz uświadomienie im co mogą stracić.

Przemyśl podczas tego finału reprezentowała nauczycielka II LO im. K. Morawskiego Małgorzata Wilgucka. Jej scenariusz lekcji oraz esej zostały wyróżnione w konkursie na projekty edukacyjne i zostały umieszczone w publikacji Podkarpackiego Centrum Edukacji i Nauczycieli „Nauczyciel i Szkoła”. Projekty są częścią trwających przez rok warsztatów edukacyjnych „Młodzi dla Wolności”, które odbyły się pod patronatem i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Do udziału w tym przedsięwzięciu zgłoszono 400 projektów.