Napaść na ulicy Dworskiego w Przemyślu. Sprawca usłyszał cztery zarzuty

21 listopada 2017

Mężczyzna napadł na 16-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego. Sprawca został ujęty i usłyszał cztery zarzuty.

W piątek po godz. 8, w jednym ze sklepów przy ulicy Dworskiego w Przemyślu przebywało dwóch 16-latków. W pewnym momencie podszedł do nich nieznany im mężczyzna i bez powodu uderzył jednego z nich ręką w twarz. Kiedy chłopiec zorientował się o co chodzi, zaczął się bronić, po czym wraz z kolegą szybko wyszedł ze sklepu. Napastnik udał się za nimi.

Na zewnątrz mężczyzna zaczął zachowywać się wulgarnie i agresywnie. Jeden z 16-latków nie chcąc dopuścić do dalszych awantur próbował uspokoić nieznajomego i odszedł z nim na drugą stronę chodnika. Wówczas sprawca złapał go za rękę i zaciągnął siłą do bramy w kamienicy przy ul. Dworskiego, gdzie zabrał mu legitymację szkolną oraz portfel. Po czym napastnik na chwilę oddalił się. Wrócił jednak i zagroził chłopcu, by ten o całym zajściu nikomu nie mówił. Groził również, że pobije drugiego z chłopców.

Policjanci zatrzymali sprawcę zdarzenia. Mężczyzna w trakcie interwencji zachowywał się przez cały czas agresywnie, był arogancki i mimo wielokrotnego wezwania go do zachowania zgodnego z prawem, nie wykonywał poleceń policjantów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 20-latkowi czterech zarzutów dokonania rozboju oraz kierowania gróźb wobec czterech osób, w tym wobec policjantów.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji trzy razy w tygodniu, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.