Nadciągają zmiany w przemyskim magistracie

8 kwietnia 2015

Przemyski Urząd Miasta jest jednym z najdroższych w kraju. Już na początku tego roku prezydent Robert Choma zapowiedział przegląd stanowisk oraz zmniejszenie wydziałów magistratu. Na dzień jutrzejszy zapowiedziano konferencję dotyczącą zmian organizacyjnych UM.

Urząd Miasta w Przemyślu jest jednym z najdroższych w kraju. W magistracie zatrudnione są 344 osoby ( grudzień 2014), w tym 25 w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych. W 2014 r wynagrodzenie pracowników magistratu wyniosło ponad 17 mln zł.

Jeszcze na początku tego roku prezydent Robert Choma zapowiadał nową jakość rządzenia miastem polegającą na przeglądzie stanowisk mającym na celu obniżenie kosztów funkcjonowania jego oraz podległych mu spółek. Zmiany te miały również wpłynąć na wizerunek i postrzeganie urzędników.

W ramach restrukturyzacji miała ulec zmniejszeniu liczba wydziałów UM. W dniu jutrzejszym odbędzie się konferencja z mediami dotycząca zmian organizacyjnych magistratu. O podjętych krokach przez włodarza Miasta powiadomimy niezwłocznie swoich czytelników.