Daniel Dryniak zastępcą komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

22 maja 2016

Brygadier Daniel Dryniak został mianowany na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Dotychczas pełnił on funkcję zastępcy komendanta miejskiego PSP w Przemyślu.

W dniu 19 maja, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji brygadier Daniel Dryniak został uroczyście powołany na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Do tej pory był on zastępcą komendanta miejskiego PSP w Przemyślu.

Daniel Dryniak urodził się 4 września 1976 r. w Radymnie. W roku 2000 ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarnicznej w Warszawie, a dwa lata później studia uzupełniające magisterskie. W roku 2006 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów, a w roku 2013 studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Od 2010 r. przewodniczący Zarządu Osiedla nr 10 M.Kopernika. Od roku 2014 zasiada w Radzie Miejskiej w Przemyślu. Należy on również do wielu stowarzyszeń, m.in.: Przemyskiego Klubu Biegacza, Klubu Żeglarskiego „Wodnik” w Przemyślu, Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas.

Za swą działalność zawodową, ratowniczą i społeczną odznaczony został wieloma medalami, odznaczeniami i odznakami, m.in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Zasługi za Dzielność, Srebrną Odznaką Honorową PCK, a także uhonorowany tytułem Przemyślanina Roku 2010.