Na prawo od PiS-u. Grzegorz Braun w Accademii

12 maja 2019

6 maja w Przemyślu gościł Grzegorz Braun, kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Konfederacji. Polityk skrajnej prawicy spotkał się z grupką słuchaczy w hotelu Accademia, do którego spotkanie zostało przeniesione w ostatniej chwili z innej lokalizacji.

Braun poruszał głównie tematy początków Unii Europejskiej oraz jej socjalistycznych korzeni, okoliczności negocjowania przez polityków PiS-u z Mossadem zapisów ustawy o IPN, prowadzonej przez polski rząd polityki, która stawia Polaków w świetle „zastępczych winowajców II wojny światowej”, działań UPA na terenach Polski, a także wielkanocnego sądu nad Judaszem z Pruchnika. Krytycznie wypowiadał się też o obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Polityk zarzucał rządowi Prawa i Sprawiedliwości sprzedaż interesów polskich międzynarodowym środowiskom żydowskim.

Jednym z punktów wypowiedzi Brauna było nawiązanie do tzw. seksafery podkarpackiej i wskazanie nowych okoliczności. Braun ujawnił nazwiska braci prowadzących agencje towarzyskie, w którym rzekomo dokonano kompromitujących nagrań, a także wskazał na okoliczność, że jeden z pochodzących z Ukrainy sutenerów uprawia spadochroniarstwo i strzelectwo, co, jak można było zrozumieć, miałoby wskazywać na możliwe związki sutenerów ze wschodnimi służbami.

Konfederacja walczy o wprowadzenie przedstawicieli do PE. W sobotę Braun wziął udział w proteście przed ambasadą USA w Warszawie przeciwko roszczeniom żydowskim, który zgromadził około 20 tysięcy zwolenników Konfederacji.