Na Podkarpaciu ujawniono zorganizowaną, narkotykową grupę przestępczą

27 lipca 2015

Na Podkarpaciu ujawniono zorganizowaną, narkotykową grupę przestępczą. Do jej rozbicia doprowadziła Straż Graniczna we współpracy z CBŚP w Przemyślu.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG w wyniku akcji prowadzonej od dłuższego czasu we współpracy z CBŚP w Przemyślu przejęli ponad 21 kg amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 tabletek „extasy”, broń palną oraz fałszywe banknoty studolarowe. Wartość zabezpieczonych narkotyków, to ponad 750 tys. zł.

Od ponad 1,5 roku funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z Podkarpacia realizowali nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się nielegalnym sprowadzaniem z zagranicy narkotyków, ich obrotem i rozprowadzaniem.

W wyniku przeprowadzonych działań, do tej pory zarzuty usłyszało, zostało tymczasowo aresztowanych lub objętych dozorem policji 10 osób w wieku od 22 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby pochodzą z terenu całej Polski. Na czele grupy stał 42-letni, bezrobotny mieszkaniec Przemyśla, który organizował, nadzorował i kierował przestępczym procederem.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku., kiedy to w rejonie Wrocławia, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali głównego organizatora procederu przewożącego narkotyki z Holandii. Razem z nim zatrzymano 24-letnią kobietę. Aktualnie oboje przebywają w zakładzie karnym.

Z dotychczasowych ustaleń zgromadzonych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że grupa ta oprócz handlu narkotykami, fałszywymi banknotami i bronią ma na koncie czerpanie korzyści z nierządu.