Na jednej z przemyskich ulic młody mężczyzna uratował życie bezdomnemu

28 listopada 2017

Młody mężczyzna uratował życie bezdomnemu. Do zdarzenia doszło dziś rano.

Dziś przed godz. 5, 27-letni mieszkaniec Przeworska na ul. Łozowej w Przemyślu, zauważył mężczyznę leżącego w trawie przy torach. Świadek natychmiast zareagował, podszedł do mężczyzny, jednak nie było z nim żadnego kontaktu, nie był również w stanie poruszać się o własnych siłach.

27-latek wezwał policję i pogotowie ratunkowe. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, kontakt z nim był utrudniony, dlatego też przewieziono go do szpitala. Okazało się, że był to 44-letni bezdomny, który prawdopodobnie po spożyciu alkoholu nie był już w stanie wrócić w bezpieczne miejsce.

Szybka reakcja 27-letniego mieszkańca Przeworska, a także pomoc służb ratunkowych, uchroniła 44-latka przed wychłodzeniem.

Przemyska policja przypomina, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej.

Fot. Google Maps