MZK w Przemyślu przynosi straty

4 stycznia 2015

Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu zakupił dwa autobusy marki Solaris Urbino 10. Jednakże na większą wymianę taboru  spółka nie bardzo może sobie pozwolić gdyż od kilkunastu lat przynosi straty, w grudniu otrzymała już drugą w tym roku dokapitalizację.

Od 31 grudnia po przemyskich ulicach kursują dwa nowe autobusy marki Solaris Urbino 10. Zakup tych pojazdów był możliwy dzięki poparciu inicjatywy przez prezydenta Roberta Chomę oraz jego pomocy w uzyskaniu środków finansowych na ten cel.

Podczas ostatniej grudniowej sesji radni przegłosowali uchwałę o dokapitalizowaniu MZK na kwotę 200 tys. zł. To już drugie takie wsparcie spółki w 2014 r. MZK w Przemyślu w ciągu ostatnich 20 lat tylko w jednym roku przyniosło zyski. Posiadana przez spółkę stacja paliw na pewno w jakimś stopniu wspomaga jej fundusze, jednak to wciąż za mało i nie pozwala na samodzielne utrzymanie się.

Radny SLD Tomasz Kulawik w trakcie obrad zaproponował, że może warto byłoby zastanowić się nad nowymi trasami i godzinami kursowania miejskich autobusów, uwzględniając w nich nieco bardziej rejon ulicy Topolowej czy też Bakończyce.

Anna Fortuna