Muzyka na żywo w “Krzynce”

23/04/2017
6534 Views

Niedawno (1.04.2017) w Przemyślu otworzył swoje podwoje nowy lokal. Krzynka – bo tak się ów lokal nazywa, to kawiarnia pretendująca z powodzeniem do miana artystycznej.

Nie tylko niebanalny wystrój, przyjazna artystom i ludziom z wyobraźnią atmosfera ale przede wszystkim muzyka na żywo, która ma szansę zagościć tu na stałe, przynajmniej raz w tygodniu.
Pierwszym koncertem w Krzynce był występ Sabiny Trombars i Tomasza Stężalskiego. Utrzymany w klimacie jazzu i bossy wykon, zyskał uznanie w oczach…a właściwie uszach przybyłych na tę okoliczność gości. Muzyka miła dla ucha mogła się podobać nawet zaciekłym przeciwnikom jazzu. Łagodne brzmienie gitary i ciepła, delikatna barwa głosu wokalistki, wprowadziła słuchaczy w bajkowy nastrój. W programie koncertu były standardy jazzowe, polskie evergreeny i utwory gatunkowo odległe od bossy, zaaranżowane na potrzeby koncertu w tym właśnie stylu.

Oprócz koncertów na żywo w planie są również „potańcówki bez disco polo” jak to określił właściciel Krzynki, Michał Lichota.
Ten styl muzyczny przeżywa teraz renesans i wszędzie można go usłyszeć, czy tego chcemy czy nie.
– Jest mnóstwo wspaniałych gatunków muzycznych – mówi Lichota – dlatego jest z czego wybierać, nie koniecznie sięgając do disco polo.
Tak trochę na przekór ogólnym trendom, będzie można w Krzynce potańczyć do muzyki w bardzo różnych konwencjach wykonawczych.
W lokalu jest również mały taras, na którym można posiedzieć w cieplejsze dni a w planach jest drugi, który ma powstać wkrótce, zwiększając ilość miejsc dla gości.
Lokal wychodzi naprzeciw potrzebom i gustom gości, zmieniając i uzupełniając menu o pomysły klientów. Miłym akcentem jest poczęstunek w postaci chleba z „dżemem ze świni” oraz ogórków kiszonych wraz z „likierem spod ogórków”. Dobrze, że są jeszcze lokale gdzie klient ma wpływ na ich wygląd i to co jest podawane.
Jakie będą dalsze losy Krzynki?? To już zależy od klientów. Mam nadzieję, że lokal zdobędzie sympatię przemyślan i wpisze się na stałe w mapę chętnie odwiedzanych miejsc.

Agnieszka Marcińczak

Inne wiadomości

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
641 views
Wiadomości
641 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
584 views
Wiadomości
584 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.
Wiadomości
1383 views
Wiadomości
1383 views

Harrison Ford też tak zaczynał. Zostań statystą.

adm - 15/02/2019

W Przemyślu odbędzie się casting na statystów do filmu „Ziuk. Młody Piłsudski’’, który jest realizowany przez telewizję publiczną. Producenci poszukują…