Muzyczne Zaduszki – koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy [galeria zdjęć]

07/11/2018
489 Views

3 listopada odbyły się Muzyczne Zaduszki w PCKiN ZAMEK – koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy „Piotr Nalepa Breakout Tour”.

Na Zamku Kazimierzowskim, siedzibie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK już po raz trzeci zaprezentowany został koncert z cieszącego się ogromnym powodzeniem projektu „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Pierwszy odbył się na dziedzińcu Zamku 21 września 2007 r. i był to również pierwszy koncert tego projektu. „Wszystko zaczęło się tu, na Zamku Kazimierzowskim”, przypomniał Robert Lubera. Drugi koncert odbył się 16 marca 2014 r. na zamkowej scenie podobnie jak trzeci.

Projekt opiera się na najlepszych piosenkach Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich ponieważ od lat Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe). Teraz na koncertach w ramach tego projektu można wysłuchać obok siebie między innymi: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, „Modlitwa”,  a także nowych wersji „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”, które zostały nagrane i wydane na singlu.

Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza – Piotr Nalepa realizując „artystyczny testament” rodziców. Decyzja o powołaniu tego projektu zapadła po sukcesie artystycznym Breakout Festiwal i wrażeniu jakie na Piotrze zrobiła śpiewająca piosenki Miry wokalistka JEAN (Żaneta Lubera). Od tego czasu rozpoczęła się regularna działalność koncertowa i na szczęście trwa do tej pory. Na szczęście, ponieważ fani – a jest ich ogromna liczba – tej nieśmiertelnej muzyki nie wyobrażają sobie, aby kiedykolwiek „zniknęła” z muzycznych scen.

Na  scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili: Piotr Nalepa – gitara, Robert Lubera – gitara, śpiew, Żaneta Lubera – śpiew, Wojciech Famielec – gitara basowa, Michał Jurkiewicz – organy hammonda, Krzysztof „Flipper” Krupa – perkusja oraz zespół ARSO ENSEMBLE w składzie Izabela Tobiasz – altówka, Anna Naściszewska – wiolonczela, Robert Naściszewski – skrzypce, Orest Telwach – skrzypce.

Fot. i tekst Tomasz Beliński/Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Inne wiadomości

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy
Wiadomości
326 views
Wiadomości
326 views

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy

af - 20/11/2018

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W 2019 roku, przyjętych zostanie 120 młodych adeptów. Każdy…

Przywołują uśmiech na buziach małych przemyskich pacjentów [zdjęcia]
Wiadomości
313 views
Wiadomości
313 views

Przywołują uśmiech na buziach małych przemyskich pacjentów [zdjęcia]

af - 19/11/2018

Wolontariusze z Fundacji "Dr Clown" umilają dzieciom pobyt w przemyskim szpitalu. Dzięki nim na buziach małych pacjentów chociaż przez chwilę…

Wybrano zarząd województwa podkarpackiego
Wiadomości
475 views
Wiadomości
475 views

Wybrano zarząd województwa podkarpackiego

af - 19/11/2018

Podczas pierwszego posiedzenia VI kadencji Sejmiku Województwa Podkarpackiego radni wybrali członków nowego zarządu. W sejmiku VI kadencji zasiada 25 radnych…