Muzyczne Zaduszki – koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy [galeria zdjęć]

7 listopada 2018

3 listopada odbyły się Muzyczne Zaduszki w PCKiN ZAMEK – koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy „Piotr Nalepa Breakout Tour”.

Na Zamku Kazimierzowskim, siedzibie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK już po raz trzeci zaprezentowany został koncert z cieszącego się ogromnym powodzeniem projektu „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Pierwszy odbył się na dziedzińcu Zamku 21 września 2007 r. i był to również pierwszy koncert tego projektu. „Wszystko zaczęło się tu, na Zamku Kazimierzowskim”, przypomniał Robert Lubera. Drugi koncert odbył się 16 marca 2014 r. na zamkowej scenie podobnie jak trzeci.

Projekt opiera się na najlepszych piosenkach Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich ponieważ od lat Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe). Teraz na koncertach w ramach tego projektu można wysłuchać obok siebie między innymi: „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Gdybyś kochał hej”, „Poszłabym za tobą”, „Modlitwa”,  a także nowych wersji „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”, które zostały nagrane i wydane na singlu.

Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza – Piotr Nalepa realizując „artystyczny testament” rodziców. Decyzja o powołaniu tego projektu zapadła po sukcesie artystycznym Breakout Festiwal i wrażeniu jakie na Piotrze zrobiła śpiewająca piosenki Miry wokalistka JEAN (Żaneta Lubera). Od tego czasu rozpoczęła się regularna działalność koncertowa i na szczęście trwa do tej pory. Na szczęście, ponieważ fani – a jest ich ogromna liczba – tej nieśmiertelnej muzyki nie wyobrażają sobie, aby kiedykolwiek „zniknęła” z muzycznych scen.

Na  scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpili: Piotr Nalepa – gitara, Robert Lubera – gitara, śpiew, Żaneta Lubera – śpiew, Wojciech Famielec – gitara basowa, Michał Jurkiewicz – organy hammonda, Krzysztof „Flipper” Krupa – perkusja oraz zespół ARSO ENSEMBLE w składzie Izabela Tobiasz – altówka, Anna Naściszewska – wiolonczela, Robert Naściszewski – skrzypce, Orest Telwach – skrzypce.

Fot. i tekst Tomasz Beliński/Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

no images were found