Mieszkanka Przemyśla oszukana przez sklep internetowy

7 kwietnia 2014

Policja przestrzega aby ostrożnie dokonywać zakupów w internecie. Oszukana kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Wczoraj kobieta zgłosiła, że kilka dni wcześniej dokonała zakupu telefonu komórkowego na portalu internetowym. Pomimo dokonania przelewu, o kwocie 420 zł do tej pory nie otrzymała ani zakupionego towaru ani też zwrotu pieniędzy. Nie udało się również skontaktować ze sprzedawcą.

Policjanci apelują by korzystając z zakupów w sieci dokonywać ich tylko na sprawdzonych portalach, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych transakcji lub też oferują zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. W przypadku oszustwa takie zabezpieczenia pozwalają odzyskać poniesione koszty.

Warto również korzystać z przesyłek pobraniowych, a wybierając sprzedawcę dodatkowo zapoznać się z komentarzami jakie otrzymał od innych kupujących, sprawdzić od kiedy jest użytkownikiem portalu i jakie oferuje towary poza wybranymi przez nas . Nie dajmy się też zwieść bardzo niskim cenom, które niejednokrotnie są wabikiem wykorzystywanym przez oszustów.