Mieszkaniec Przemyśla znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką i dziećmi

4 grudnia 2017

37-letni mieszkaniec Przemyśla znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką i dziećmi. Sąd rejonowy na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego 2 miesięczny areszt.

W dniu 29 listopada, policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Przemyśla, gdzie pijany 37-latek wyzywał swoją partnerkę słowami wulgarnymi, bił ją i dusił. Ponadto przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia. Policjanci natychmiast zatrzymali agresywnego mężczyznę i przewieźli go do policyjnej celi. Wówczas bezpieczna już kobieta zdecydowała się opowiedzieć policjantom o swojej gehennie, która trwała od prawie od siedmiu lat.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów. W piątek Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowaniu wobec mieszkańca Przemyśla środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Teraz 37-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Za znęcanie się nad rodziną kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.