Mieszkaniec Przemyśla chciał się zabić. Poinformował o tym na portalu społecznościowym

7 września 2018

Przemyślanin poinformował na portalu społecznościowym, że chce się zabić. Mieszkaniec Warszawy poinformował o tym przemyską komendę.

Wczoraj przed godz. 23, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Warszawy, że od kilku dni za pośrednictwem znanego portalu internetowego rozmawia z nieznanym, młodym mężczyzną, najprawdopodobniej z ciężką depresją. Podczas video rozmowy, rozmówca oświadczył mu, że chce popełnić samobójstwo. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że z danych konta swojego rozmówcy wnioskuje, że może to być mieszkaniec Przemyśla.

Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci zaczęli weryfikować posiadane informacje w policyjny bazach, po czym ustalili, że osobą najbardziej odpowiadającą wskazanemu opisowi jest 21-letni mieszkaniec Przemyśla. Pod ustalony adres skierowano policyjny patrol, który na miejscu zastał siedzącego w salonie przed laptopem mężczyznę, który był w trakcie video rozmowy ze zgłaszającym. Przemyślanin potwierdził funkcjonariuszom, że kilkanaście minut wcześniej oświadczył nieznajomemu mężczyźnie z Warszawy, że chciał popełnić samobójstwo – informuje rzecznik prasowy KMP w Przemyślu, mł. asp. Marta Fac.

W związku z zaistniałą sytuacja na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która przewiozła 21-latka do szpitala.