Mieszkaniec powiatu przemyskiego znieważył policjantów

23 lipca 2018

39-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego usłyszał zarzuty znieważenia, zmuszania do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

W dniu 19 lipca przemyscy dzielnicowi II rewiru, w trakcie patrolu miejscowości Posada Rybotycka, gmina Fredropol, zauważyli jak z jednej z posesji, swobodnie wybiegają dwa duże psy znajdujące się bez jakiegokolwiek nadzoru. Gdy funkcjonariusze zbliżyli się, zwierzęta zareagowały agresywnie, warczały i ujadały.

W trakcie interwencji do policjantów wyszedł właściciel zwierząt. Mężczyzna początkowo zachowywał się spokojnie, w trakcie legitymowania okazał dokument tożsamości. Funkcjonariusze zwrócili mu uwagę, że w sąsiedztwie znajdują się małe dzieci, które boją się wyjść na podwórko ze względu na psy, a on jako właściciel ma obowiązek zabezpieczyć zwierzęta, w taki sposób by nie stanowiły dla nikogo zagrożenia.

Po tych słowach mężczyzna zdenerwowany zamknął psy w mieszkaniu, a wychodząc z niego zaczął kierować do funkcjonariuszy wulgaryzmy. Policjanci ponownie zwrócili uwagę 39-latkowi, by ten zachowywał się zgodnie z prawem. Mężczyzna nie reagował, był agresywny wobec funkcjonariuszy i próbował ich zmusić do odstąpienia od czynności służbowych.

Finalnie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowie przed sądem.