Międzynarodowy mecz polskiej reprezentacji na stadionie Czuwaju

12 listopada 2016

W dniu 21 listopada, na stadionie KS Czuwaj rozegrany zostanie mecz towarzyski piłki nożnej, kategorii młodzieżowej U-16, pomiędzy reprezentacją Polski i Irlandii Płn. Bezpłatne wejściówki będą dostępne od 14 listopada.

Spotkanie Polska – Irlandia Płn, będzie to dwumecz, pierwszy zostanie rozegrany 21 listopada na stadionie KS Czuwaj w Przemyślu o godz.12, a drugi na stadionie JKS w Jarosławiu w dniu 23 listopada również o godz.12.

Podczas tych dni reprezentacje zamieszkają w jednym z hoteli w Jarosławiu, a trenować będą w Wólce Pełkińskiej i Pełkiniach.

Mieczysław Golba, który od lutego jest prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pochodzi Jarosławia, a w związku z tym, że Przemyśl jest mu również bardzo bliski stąd pomysł aby mecze rozegrano właśnie w tych dwóch miastach. Będzie to bardzo duże wydarzenie, widowisko.Na pewno w przyszłości będą również ciekawe jeszcze propozycje dla miasta Przemyśla, dlatego że współpraca bardzo dobrze nam się układa z panem prezydentem – mówił podczas konferencji prasowej M.Golba – Mamy wspaniałą, zdolną młodzież, dzieci, które zasługują na to żeby dać im coś więcej na tej ziemi. Taki mecz będzie dobrą okazją dla dzieci ze szkół gimnazjalnych czy ponadgimnazjalnych aby mogły zobaczyć swoich rówieśników, aby mogli jak gdyby ich naśladować też, bo rzeczywiście są to jedni z najlepszych zawodników dobranych do tej kadry w Polsce.

Wejściówki na mecz są bezpłatne, należy je pobrać w KS Czuwaj w dniach 14-18 listopada, w godz.8-12 i 17-19. Każda osoba chcąca wejść na obiekt w dniu meczu powinna posiadać dowód tożsamości. Osoby ubrane w stroje sportowe w innych barwach niż biało czerwone nie zostaną wpuszczone. Zakaz dotyczy także posiadania szalików, czapek, flag, banerów z innymi barwami jak biało czerwone oraz materiałów pirotechnicznych i napojów alkoholowych.

Bilety muszą być zindywidualizowane, bo takie są wymogi zewnętrzne. Jeżeli chcemy żeby kolejne tego typu imprezy odbywały się, ta pierwsza musi być od strony organizacyjnej dopięta na ostatni guzik. Musimy pokazać, że jesteśmy gotowi żeby takie imprezy w przyszłości organizować i w związku z tym dopominać się o ich organizację w okręgowym i krajowym ZPN – mówi zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.

Organizatorem meczu jest Polski Związek Piłki Nożnej i Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.