Miasto Przemyśl i Starostwo Powiatowe przystąpiły do Przemyskiego Klastra Turystycznego

29 grudnia 2016

Miasto Przemyśl oraz Starostwo Powiatowe przystąpiły do Przemyskiego Klastra Turystycznego. Po roku działalności zrzesza on 62 podmioty.

W dniu 29 grudnia podpisano uroczyste porozumienie przystąpienia do Klastra Miasta Przemyśla oraz Starostwa Powiatowego.

Dokładnie rok temu powstał nasz pomysł na Klaster. Przez ten czas udało nam się sporo przedsięwzięć zrealizować. Zaczęliśmy od imprezy „Zakochani w Przemyślu”, którą niedługo powtórzymy. Kolejny dowód na to, że w Klastrze dzieje się dobrze to fakt, że rozrasta się on systematycznie. Dla tego miasta powstaliśmy i dla niego chcemy służyć – mówi Renata Stefaniak inicjatorka Przemyskiego Klastra Turystycznego.

Założycieli Przemyskiego Klastra Turystycznego było 39, w dniu dzisiejszym członków jest 62 oraz kolejni zainteresowani do jego przystąpienia.

Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, która rzeczywiście niekoniecznie miała być oparta o miasto. Ten styl współpracy miał być bardziej luźny aby nie ingerować w to co robi Klaster czy też jego poszczególni członkowie. Przez ten rok zbliżyliśmy swoje stanowiska na tyle, że widać nieodłączną konieczność tej współpracy, ale nie ingerowania, a patronowania. Współpracy będącej dobrym przykładem partnerstwa. Chciałbym też podziękować za ten rok. Gratuluję państwu determinacji i proszę abyście nie ustawali i w dalszym ciągu pod czujnym okiem pani prezes zarządzali swoimi obszarami, a tu gdzie będziemy mogli pomóc na pewno pomagać będziemy. Życzę sobie i państwu aby ten rok 2017 był lepszy w obszarze wspólnych działań – powiedział prezydent Przemyśla Robert Choma.

Koordynatorem Przemyskiego Klastra Turystycznego jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”.

Główne cele Klastra Turystycznego to :

  • stworzenie trwałych horyzontalnych powiązań pomiędzy członkami Klastra,
  • stworzenie atrakcyjnej wspólnej oferty turystycznej,
  • wspólna i kompleksowa promocja Przemyśla i Regionu,
  • podnoszenie kwalifikacji kadr,
  • ustanowienie wspólnej platformy wymiany informacji,
  • kreowanie innowacyjnych produktów turystycznych,
  • udział w regionalnych, krajowych i transgranicznych inicjatywach dotyczących gospodarki turystycznej,
  • reprezentowanie wspólnych interesów członków Klastra.

Anna Fortuna