Maszynki i urządzenia do wykonywania tatuaży zatrzymane przez celników

23 czerwca 2015

Podkarpacka Służba Celna zatrzymała maszynki i zestawy do wykonywania tatuaży. Urządzenia te znajdowały się w zagranicznych przesyłkach pocztowych.

Podkarpaccy celnicy wytypowali do szcegółowej kontroli 4 przesyłki pocztowe, które zostały nadane w Chinach, a ich odbiorami mieli być obywatele Ukrainy mieszkający w Polsce. Według deklaracji wartość paczek, to około 5-7 dolarów i powinny zawierać one m.in.: zabawki.

Zamiast zabawek w przesyłkach znaleziono 15 rotacyjnych maszynek i 5 pełnych zestawów do wykonywania tatuażu. Urządzenia te nie posiadały instrukcji obsługi w języku polskim, brakowało danych o producencie lub też dostawcy towaru.

Urząd Komunikacji Elektronicznej w Rzeszowie stwierdził, że urządzenia te nie spełniają wymagań i wydał negatywną opinię .

W roku ubiegłym podkarpacka Służba Celna nie dopuściła do obrotu ponad 61,5 tys. sztuk różnego rodzaju towarów, które nie spełniały wymagań bezpieczeństwa produktu. Wśród nich znalazły się agregaty prądotwórcze, wyroby medyczne i budowlane, zabawki, odzież oraz łodzie motorowe.