Majowy weekend na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy

10 maja 2018

Podczas długiego, majowego weekendu podkarpacką granicę przekroczyło ponad 318 tysięcy osób i ponad 80 tys. środków transportu. Podczas tych dni najwięcej przemytników wpadło na przejściu granicznym w Korczowej.

W trakcie długiego, majowego weekendu funkcjonariusze KAS kontrolując polsko-ukraińskie przejścia graniczne w woj. podkarpackim nałożyli 272 mandaty na łączną kwotę ponad 56 tys. złotych, wszczęli 75 spraw karnych skarbowych, a także zatrzymali m.in. ponad 20 tys. paczek papierosów, 145 litrów alkoholu, 600 litrów paliwa oraz 8 kg bursztynu.

Do największej liczby przypadków przemytu – 182 – doszło na przejściu granicznym w Korczowej, 85 – na przejściu granicznym w Medyce, 45 – w Budomierzu oraz 35 – w Krościenku.

W dniu 3 maja br. na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze KAS kontrolując ukraiński autokar, który jechał do Niemiec, wykryli 850 paczek papierosów. W wykryciu przemytu pomogła labradorka Gina. Do próby przemytu przyznał się kierowca autokaru, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej i wpłacił 9900 zł. tytułem kary.