Majówka w podprzemyskiej Wiosce Fantasy.

3 maja 2014

Tegoroczna majówka w Przemyślu obfituje w szereg atrakcji i imprez plenerowych. Zapewne każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. W pierwszy dzień maja mieliśmy okazję uczestniczyć w festiwalu rowerowym, ale nie tylko. Wystarczyło udać się do Kuńkowiec, by tam przenieść się do świata mniej realnego biorąc udział w pikniku w Wiosce Fantasy.

Impreza ciesząca się największym zainteresowaniem wśród rodzin zorganizowana została przez pasjonatów z Wioski Fantasy oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej.

Zwiedzając wioskę można było wziąć udział w warsztatach tkackich, spróbować ulepić samodzielnie naczynie z gliny czy też nauczyć się wyplatać z wikliny.

Nie brakowało również chętnych do strzelania z łuku do tarczy czy też żeby powalczyć na miecze. Najmłodsi uczestnicy majówki ochoczo brali udział w boju o gród.

Piknik, który po raz kolejny został zorganizowany w Wiosce Fantasy okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem by podejrzeć zwyczaje i życie codzienne średniowiecznych osadników.

fot. Annna Fortuna