Ma jednego inwestora, mimo to powiększono przemyską podstrefą ekonomiczną

4 stycznia 2017

Przemyska strefa ekonomiczna została poszerzona o ponad 33 ha. Powiększenie to jedno z działań mających na celu rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta i powiatu, a tym samym zmniejszenie poziomu bezrobocia.

Poszerzenie przemyskiej podstrefy o ponad 33 ha to wynik rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Zwiększenie terenów podyktowane jest zainteresowaniem zakupem gruntów inwestycyjnych przez potencjalnych inwestorów o powierzchniach znacznie przekraczających, te którymi do tej pory dysponowała strefa. Atutem nowego terenu jest możliwość bezpośredniego połączenia kolejowego, dobre skomunikowanie z obwodnicą miasta oraz nieskomplikowana struktura właścicielska. Proces poszerzenia strefy nie obciążył budżetu miasta.

Powiększenie o nowe tereny specjalnej strefy ekonomicznej w Przemyślu, to jedno z działań mających na celu rozwój przedsiębiorczości na terenie miasta i powiatu, a tym samym zmniejszenie poziomu bezrobocia.

Na terenie przemyskiej strefy, pomimo wieloletnich prób przyciągnięcia kolejnych inwestorów, aktywnie działa wciąż jeden inwestor. Porównując, niedaleka podstrefa ekonomiczna w Orłach przyciągnęła już pięciu przedsiębiorców. W tym roku, swoją fabrykę założył tam olsztyński producent pasz, firma Wipasz.