Lucy to ma nosa …

17 sierpnia 2020

Czteroletnia Lucy po raz kolejny pokrzyżowała plany przemytników w Medyce. Jej spryt i czujny nos doprowadził funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do skrytek z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Lucy, która od trzech lat wspomaga funkcjonariuszy KAS na polsko-ukraińskiej granicy, to bardzo żywiołowy i wesoły pies rasy Parson Russell Terrier. Ma na swoim koncie wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.

Podczas ostatniej służby Lucy wyraźnie zainteresowała się autokarem, który wjeżdżał do Polski w Medyce. W miejscach zaznaczonych przez jej czujny nos funkcjonariusze wykryli 450 paczek papierosów. Ukryty towar znajdował się w tylnej ścianie pojazdu, za co dwóch trzydziestokilkuletnich obywateli ukaranych zostało mandatami na łączną kwotę 10 400 zł.

W ostatnim czasie Lucy pokrzyżowała także plany kierowcy samochodu osobowego. Dzięki jej węchowi funkcjonariusze KAS dotarli do skrytki, w której kierowca usiłował przemycić 1070 paczek papierosów. Dostęp do nielegalnego towaru możliwy był dopiero po demontażu siedzeń. Podejrzanemu o przemyt mężczyźnie grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

Zdjęcia – Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie