Leopard przemyskiego Gladiatora. Przemyski klub ćwiczy badmintona na najlepszym sprzęcie w Polsce [filmy i galeria]

28 września 2017

UKS Gladiator działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Przemyślu otrzymał jedną z najbardziej zaawansowanych maszyn do wyrzucania lotek. Poza przemyskim klubem posiadają ją w Polsce zaledwie dwa grające w badmintona w ekstraklasie.

Pod koniec sierpnia do UKS Gladiator trafiła jedna z najbardziej zaawansowanych maszyn do wyrzucania lotek – Leopard Pro 2. Przemyski klub działający przy SOSW nr 1 w Przemyślu otrzymał ją dzięki projektowi „Polskie Nadzieje Olimpijskie” Fundacji Polsat. Obecnie w Polsce poza przemyskim klubem maszynę tą posiadają tylko dwa grające w ekstraklasie – profesjonalne kluby badmintona.

W ubiegłym roku dzięki projektowi „Polskie Nadzieje Olimpijskie” otrzymaliśmy rakietki i lotki, a teraz udało nam się pozyskać maszynę Leopard Pro 2. Dzięki niej np. dzieci autystyczne, które do tej pory szybko się zniechęcały podczas badmintona, po miesiącu ćwiczeń z maszyną przekonały się do tej gry. – mówi trener UKS Gladiator Tomasz Bandrowicz.

Badmintoniści z UKS Gladiator nawiązali także współpracę z UKS Aktywna 5, gdzie jest trener ekstraklasy Dariusz Stańko.

27 września w sali sportowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu odbył się pokazowy trening badmintona z użyciem Leoparda Pro 2. Udział w nim wzięła drużyna badmintonistek z UKS Gladiator, która zakwalifikowała się na zawody ogólnopolskie Olimpiad Specjalnych dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, podczas których będzie reprezentować całe Podkarpacie. Podczas środowych ćwiczeń obecny był także zastępca prezydenta miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, który spróbował swoich sił w starciu z robotem oraz zastępca dyrektora SOSW nr 1 Lesław Szott.

Każdy z nas kiedyś miał w ręce rakietkę i lotkę, wtedy to nazywało się kometką. W tej chwili badminton zaczyna być obok piłki ręcznej i koszykówki nową reprezentacyjną dyscypliną sportową Przemyśla. Muszę przypomnieć, że jest to jedyna drużynowa konkurencja, w której mamy reprezentację w ekstraklasie. W związku z powyższym, cieszę się bardzo, że to się tak wspaniale rozwija. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych badmintonistów i ich sukcesów, których ranga z miesiąca na miesiąc jest coraz wyższa. Szczególnie cieszymy się z tego, że również dzieci niepełnosprawne zaczynają przygodę z tą dyscypliną i osiągają przy tym coraz lepsze efekty. – powiedział Grzegorz Hayder.

Leopard Pro 2 jest jedną z najbardziej innowacyjnych maszyn w Polsce, która w niezwykle kompaktowej obudowie mieści wszystkie najbardziej zaawansowane funkcje treningowe, takie jak m.in.: możliwość zaprogramowania 28 punktów na korcie, zaawansowaną funkcję wyrzucania losowego, 3-poziomową funkcję wyrzutu lewo/prawo do ćwiczeń forhand/backhand lub jednocześnie 2 grup/osób, sterowanie pilotem i wiele innych.

Anna Fortuna

no images were found