Kradzione samochody o wartości ponad 400 tysięcy złotych zatrzymane przez pograniczników w Medyce

30 marca 2017

Trzy samochody o łącznej wartości 410 tysięcy złotych zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Dwa z tych pojazdów zostały skradzione zaledwie kilka dni temu poza granicami Polski.

W dniu wczorajszym, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce współdziałając z funkcjonariuszami Policji z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zatrzymali dwa samochody pochodzące z kradzieży. Jeden z nich to Mercedes Vito (r. prod. 2016) o wartości 220 tysięcy złotych a drugi to Renault Scenic (r. prod. 2012) oszacowany na 40 tysięcy złotych. Oba pojazdy zaparkowane były na parkingu w okolicach przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze ustalili, że zostały one skradzione zaledwie kilka dni wcześniej: Mercedes w Andorze a Renault na terytorium Holandii .

Natomiast na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano naczepę marki LAG. Funkcjonariusze SG ujawnili, że oryginalny numer VIN pojazdu został zmieniony. Samochodem ciężarowym z kradzioną naczepą kierował 47 – letni obywatel Ukrainy. Wartość naczepy wyprodukowanej w 2003 roku oszacowano na 150 tysięcy złotych.

Sprawy zostały przekazane do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.
Wczorajsze zatrzymania kradzionych pojazdów to m.in. wynik skutecznego działania funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej z Zespołu ds. Przeciwdziałania Przestępczości Samochodowej. Zespół istnieje od 2015 r. a w jego skład wchodzą strażnicy graniczni z placówek (przede wszystkim tych z przejściami granicznymi) oraz z Komendy Oddziału – specjaliści w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej. Zespół współpracuje również z funkcjonariuszami służb policyjnych i granicznych z krajów Unii Europejskich.