Kradzione pojazdy zatrzymane przez pograniczników

14 stycznia 2019

Podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali dwa skradzione pojazdy warte łącznie około 290 tys. złotych.

W dniu 10 stycznia, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Medyce, w trakcie patrolu realizowanego w Przemyślu, zwrócili uwagę na pozostawiony w nietypowym miejscu ciągnik siodłowy marki Scania. Pogranicznicy ustalili, że pojazd wart ok. 90 tys. złotych został kilka dni wcześniej skradziony na terenie woj. łódzkiego. W trakcie wykonywania czynności, do Straży Granicznej zgłosił się prawowity właściciel pojazdu, który dotarł tutaj naprowadzany przez system GPS zainstalowany w ciężarówce.
Aktualnie, okoliczności sprawy badają przemyscy policjanci.

Niespełna dwie godziny później na przejściu granicznym w Korczowej, do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się 52 -letni obywatel Hiszpanii kierujący mercedesem model C220 z 2018 roku. Ponieważ mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego do mercedesa zarejestrowanego na terytorium Hiszpanii, funkcjonariusze dokonali szczegółowej kontroli legalności pochodzenia pojazdu. Ustalono, że pojazd pochodzi z hiszpańskiej wypożyczalni, która zgłosiła go jako utracony oraz że jest już poszukiwany w całej Europie oraz poza nią, m. in. przez Interpol.

Obywatela Hiszpanii oraz mercedesa wartego ok. 200 tys. złotych przekazano Policji z Radymna.

W 2019 roku to pierwsze skradzione pojazdy zatrzymane przez strażników granicznych z Podkarpacia. W minionym roku zatrzymali oni łącznie 175 różnego rodzaju skradzionych pojazdów wartych łącznie ponad 7,4 mln złotych oraz części pochodzące ze skradzionych pojazdów wartych ok. 1,3 mln złotych.