Kradziona mazda zatrzymana w Korczowej

31 października 2018

Funkcjonariusze SG z Korczowej ujawnili, że wjeżdżająca do Polski Mazda 6, jest kradziona i od 4 lat poszukiwana przez Interpol.

25 października na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Korczowej stawił się podróżujący samochodem marki Mazda 6 (rok prod.2007) 38-letni ob. Ukrainy. Funkcjonariusze SG przeprowadzający kontrolę ujawnili, że kierowca posługuje się podrobionym w całości dowodem rejestracyjnym pojazdu. Następnie ustalono, że mazda nie posiada oryginalnej naklejki znamionowej zawierającej numer VIN, a element konstrukcyjny z numerem został przeniesiony z innego pojazdu.

Przy użyciu specjalistycznego urządzenia (V-SCAN), zidentyfikowano oryginalny numer identyfikacyjny pojazdu. Okazało się, że od 4 lat pojazd ten jest poszukiwany przez Interpol jako utracona na terenie Ukrainy. Szacunkowa wartość pojazdu to 28 tys. zł.

Pojazd zatrzymano, kierującego przesłuchano w charakterze świadka. Zgromadzone materiały przekazano do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu z wnioskiem o wydanie postanowienia o wszczęciu śledztwa.