Koronawirus w powiecie. Test w Przemyślu potwierdził zakażenie

25 marca 2020

U kobiety z powiatu przemyskiego (z gminy Dubiecko) wykryto koronawirusa. Test wykonano w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu, skąd chora zostanie przewieziona do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

Rano służby prasowe Wojewody Podkarpackiego przekazały informację, iż badania laboratoryjne potwierdziły kolejne 4 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Niestety jeden z nich dotyczy powiatu przemyskiego.

Chora jest osobą w sile wieku i czuje się dobrze. Po pojawieniu się u niej objawów choroby wywoływanej przez koronawirusa zgłosiła się do szpitala w Przemyślu, gdzie wykonano test z wynikiem pozytywnym. Obecnie nie wiadomo, czy zarażona kobieta mieszkała sama, czy też przebywała w domu z rodziną.

Jak dotąd badania laboratoryjne potwierdziły 43 przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Jedna osoba zmarła.

Większość zarażonych koronawirusem przechodzi chorobę w sposób łagodny, natomiast szczególnie zagrożeni są zarażeni w starszym wieku z przewlekłymi chorobami. 

Szpital w Łańcucie to jedna z 19 lecznic w Polsce, które w całości zostały przekształcone w jednoimienne – zakaźne.