Kontrola na przemyskim bazarze

11 czerwca 2014

Funkcjonariusze SG wraz z celnikami przeprowadzili kontrolę na przemyskim bazarze. W wyniku przeprowadzonych działań zatrzymano obywateli Ukrainy handlujących artykułami z podrobionym logo.

W trakcie kontroli przeprowadzonej 7 czerwca, na terenie bazaru przy ulicy Wilsona zatrzymano troje obywateli Ukrainy, którzy handlowali odzieżą oraz kosmetykami z podrobionymi znakami firmowymi, taki jak : Adidas, Nike, La Coste, Hugo Boss itp. Zarekwirowany towar oszacowano na kwotę ok 7 tys. zł.

Znaleziono również towar, do którego własności nikt się nie przyznał, odzież o wartości ok 3,5 tys. zł oraz papierosy o kwocie 1800 zł.

Zatrzymani Ukraińcy otrzymali nakaz powrotu do swojego kraju, prowadzone jest również wobec nich postępowanie karne-skarbowe.

Podczas kolejnej kontroli jaka miała miejsce 10 czerwca na Zielonym Rynku, przy ulicy Sportowej zatrzymano obywatela Ukrainy, który sprzedawał biżuterię szklaną i metalową. Mężczyzna nie posiadał zezwolenia na handel i dlatego otrzymał zobowiązanie powrotu na Ukrainę.