Konferencja PiS i Regia Civitas

27 września 2018

W minioną środę Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła skargę Komitetu Wyborczego PiS na postanowienie Komisarza Wyborczego w Przemyślu w sprawie odmowy rejestracji dwóch list kandydatów na radnych. Jest to orzeczenie ostateczne, które właściwie przekreśla nadzieje PiS-u na zwycięstwo w najbliższych wyborach do rady miejskiej.

Dziś Prawo i Sprawiedliwość zwołało wspólną konferencję ze Stowarzyszeniem Regia Civitas. Odnosząc się do wpadki struktur PiS-u podczas zbiórki podpisów poseł Mieczysław Babinetz odmówił skomentowania okoliczności tych wydarzeń, poinformowano natomiast o zawarciu koalicji wyborczej z Regia Civitas, co jak stwierdził Robert Choma, jest decyzją pragmatyczną. Z kolei Janusz Hamryszczak zapewnił, że zbudowana wokół niego grupa ludzi kandydujących do rady, to zespół, który nie będzie się uczył, ani tracił czasu.

– Nie czujemy się w tej sytuacji w żaden sposób przegrani – zapewnił J. Hamryszczak – Trudno nie ma dwóch okręgów (…) Powiedziałem jasno, będę współpracował z każdym, bo dla mnie największe dobro, to dobro naszego miasta i mieszkańców – dodał kandydat na prezydenta z ramienia PiS.