Grzegorz Schetyna u przemyskich pielęgniarek [galeria zdjęć i video]

27 września 2018

W dniu dzisiejszym Grzegorz Schetyna odwiedził głodujące pielęgniarki w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu. Podczas spotkania zapowiedział, że będzie dążył aby w najbliższy poniedziałek w Przemyślu odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia.

W dniu dzisiejszym, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przybył z wizytą do głodujących pielęgniarek w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu.

Grzegorz Schetyna i przemyskie pielęgniarki cz. 1

Grzegorz Schetyna odwiedził głodujące pielęgniarki w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu

Opublikowany przez Portal Przemyski Czwartek, 27 września 2018

– To jest zdumiewająca sytuacja. Jak w pigułce, soczewce widać całą złą politykę ostatnich lat. Trwa głodówka, protest pielęgniarek. Ze strony dyrekcji szpitala jest otwartość na rozwiązanie problemu. Nie ma politycznej zgody ze strony zarządu województwa, marszałka, działaczy PiS-u i koalicjantów – powiedział G.Schetyna.

Grzegorz Schetyna i przemyskie pielęgniarki cz. 2

Grzegorz Schetyna odwiedził głodujące pielęgniarki w Wojewódzkim Szpitalu im. św. Ojca Pio w Przemyślu cz. 2

Opublikowany przez Portal Przemyski Czwartek, 27 września 2018

Przewodniczący PO zapowiedział, że jeszcze dziś będzie rozmawiał z przewodniczącym komisji zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, aby w poniedziałek w Przemyślu odbyło się wyjazdowe posiedzenie tej komisji.

– Ta sprawa musi być podniesiona do decyzji na poziomie parlamentu, jeżeli nie radzi sobie z tym zarząd województwa, premier, ministerstwo zdrowia, to poradzą sobie parlamentarzyści, posłowie. Będziemy tutaj i będziemy wspierać pielęgniarki w tym proteście – dodał Schetyna.

Przemyskie pielęgniarki od 25 dni prowadzą protest głodowy. Żądają podwyżki obecnego wynagrodzenia o 1,2 tys. zł.

no images were found