Koncert sposobem na promocję miasta? Podpisano list intencyjny

30 maja 2019

Dziś (30 maja) w Urzędzie Miejskim podpisany został przez prezydenta Wojciecha Bakuna, Mariusza Gibałę oraz dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renatę Nowakowską list intencyjny w sprawie rozpoczęcie przygotowań do cyklicznych wydarzeń muzycznych pod nazwą Rock Festiwal „Dolina Sanu”.

Pierwszym wydarzeniem planowanego festiwalu będzie koncert grupy Another Pink Floyd, który odbędzie się 8 września br. o godzinie 20:45 na Rynku.  Z zespołem na scenie gościnnie wystąpi Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM”.

Mariusz Gibała, pomysłodawca przedsięwzięcia, powiedział:

Parę lat temu wymyśliłem sobie, spotykając się pierwszy raz z kolegami z zespołu Another Pink Floyd, że w przyszłości będziemy musieli w Przemyślu zorganizować coś dużego. (…) W związku z tym, że jest to 40 – ta rocznica wydania przez Pink Floyd wielkiego i słynnego albumu „The Wall”, ten właśnie koncert i ta produkcja sceniczno – muzyczna będzie pokazana szerokiej publiczności. 

Zapowiedział również kolejne edycje nowego festiwalu, którego koncerty mają być związane z muzyką lat 70 – tych i 80 – tych ubiegłego wieku.

Andrzej Łakomy, założyciel grupy Another Pink Floyd, wspomniał o nieprzypadkowej obecności przemyskiego chóru „VOX IUVENTUM” w spotkaniu.

Pierwszy raz zagraliśmy w Przemyślu ponad 5 lat temu na Zamku (…). Po pięciu latach wracamy z bardzo dużym projektem do waszego miasta. (…) Mamy pomysł na chór, mamy pomysł na gości na scenie, którzy razem z muzyką Pink Floyd będą elementem narodzin nowego festiwalu „Dolina Sanu” w Przemyślu.

Na pytanie prezydenta, czy chór jest gotowy zaśpiewać utwory Pink Floyd Piotr Szelążek – założyciel i dyrygent „VOX IUVENTUM” – odpowiedział:

To jest dla nas ogromne wyzwanie, kolejne wyzwanie, które stoi prze chórem. Po koncertach, które mieliśmy możliwość odbyć dwa miesiące temu w Rzymie, myślałem, że to już jest wszystko, na co chór może stać, okazało się, że nie. (…) Obiecuję Państwu, że wykonanie będzie na najwyższym poziomie i że wszyscy państwo będziecie z koncertu zadowoleni.

Wrześniowy koncert ma być również promocją Przemyśla – całe wydarzenie zostanie zarejestrowane przez kilkanaście kamer i wydane na płytach DVD. „Chcemy, by ten koncert zapadł w pamięci i był wydarzeniem muzycznym, może nie tylko roku, ale ostatnich wielu lat” – podsumował M. Gibała.

 

zb

Zdjęcia: facebook.com/AnotherPinkFloyd, zb