Kolejni mieszkańcy Przemyśla ofiarami oszustów telefonicznych

12 września 2018

Telefoniczni oszuści wciąż próbują wyłudzać pieniądze od starszych przemyślan. Ich kolejną ofiarą stała się m.in. 90-letnia mieszkanka naszego miasta.

W ostatnim czasie, do Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu wpłynęło 10 zgłoszeń dotyczących oszustwa na policjanta lub osobę bliską, która miała poważny wypadek drogowy.

7 września, do samotnie mieszkającej 90-letniej przemyślanki, zadzwoniła młoda kobieta przedstawiając się jako funkcjonariuszka policji. Rzekoma policjantka oświadczyła, że córka kobiety, spowodowała  wypadek drogowy, w wyniku którego potrąciła dwie osoby. Sprawczynię zatrzymano w komendzie, a pieniądze potrzebne są celem zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej. 90-latka uwierzyła swojej rozmówczyni i chwilę później, gdy do jej mieszkania zapukał fałszywy goniec sądowy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami telefonicznymi, przekazała ponad 44 tys. złotych.

Analogiczna sytuacja miała miejsce kilka dni później. Do 86-letniego mieszkańca Przemyśla zadzwoniła policjantka, ale tym razem prosto z Kanady, informując, że jego córka spowodowała wypadek i aby sprawa nie trafiła na wokandę w sądzie potrzebne są pieniądze. Mężczyzna uwierzył oszustce i fałszywemu gońcowi sądowemu przekazał 20 tys. zł.

W pozostałych przypadkach seniorzy zorientowali się, że są oszukiwani, rozłączali się lub kontaktowali od razu z najbliższymi.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności.

Fot. KMP Przemyśl