Ćwiczenia obronne w gminie Orły

12 września 2018

Na terenie gminy Orły odbyły się ćwiczenia obronne. Ich scenariusz zakładał wystąpienie kilku sytuacji kryzysowych zagrażających bezpieczeństwu.

7 września br. w Orłach, przeprowadzono ćwiczenia obronne w zakresie koordynowania i kierowania działaniami obrony cywilnej podczas prowadzenia akcji ratunkowych w przypadku wystąpienia zagrożeń wywołanych siłami przyrody i innymi katastrofami.
W działaniach wzięli udział funkcjonariusze policji, straż pożarna i jednostki ochotniczej straży pożarnej z OSP Orły, Niziny, Drohojów, Wacławic, Walawy, Ciemięrzowic i Kaszyc. Były obecne też służby medyczne.

Ćwiczenia rozpoczęły się przed Urzędem Gminy w Orłach, gdzie jeden z pracowników zauważył wydostający się dym z pomieszczenia na poddaszu. Rozpoczęto ewakuację wszystkich osób przebywających w budynku i poinformowano stosowne służby o zaistniałym fakcie. Podczas planowanej ewakuacji doszło do zbiorowej paniki, w wyniku której urazów doznało kilku pracowników urzędu – informuje mł. asp. Marta Fac, oficer prasowy KMP w Przemyślu.

Kolejny scenariusz, to sytuacja, w której w wyniku wysokich temperatur doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, a następnie wybuchł pożar. W tym czasie warunki atmosferyczne uległy pogorszeniu, a ogień się rozprzestrzenił.

Przeprowadzanie tego rodzaju działań pokazuje, jak ważna jest koordynacja i współdziałanie sił policyjnych oraz innych służb ratowniczych w sytuacji wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa.

Fot. KMP Przemyśl

no images were found