Klub Polonii poszukuje środków na modernizację trybun

18 września 2015

Stadion Czuwaju w Przemyślu wyremontowano, teraz pora na Polonię. Czy znajdą się środki chociaż na modernizację tamtejszych trybun ? Klub może otrzymać dofinansowanie z ministerstwa, jednak aby tak się stało potrzebny jest też wkład własny.

Klub Przemyskiej Polonii liczy 106 lat. Pierwsza drużyna seniorów występuje w III lidze lubelsko – podkarpackiej. W 6 drużynach młodzieżowych trenuje tutaj 150 dzieci. Udało się wyremontować budynek klubu, jednak wciąż jest wiele do zrobienia, a sprawą najpilniejszą są trybuny, które są w opłakanym stanie. Sam klub jednak sobie nie poradzi, bo potrzebna na ten cel kwota 200 tys. zł może nie jest olbrzymia, ale jest poza jego zasięgiem.

Rozmowy jak znaleźć rozwiązanie tego problemu prezes Polonii Leszek Eliński prowadził z posłem Piotrem Tomańskim. Ten zaś postanowił zaprosić do Przemyśla Bogusława Ulijasza, sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Podczas spotkania z prezesem Polonii i jej sympatykami minister mówił o źródłach w ministerstwie, z których można pozyskać środki na sport młodzieżowy i infrastrukturę.

Rozwiązaniem problemu Polonii podpowiedzianym przez B.Ulijasza byłby program remontowy. Maksymalny poziom dofinansowania z tego programu wynosi mln zł, jednak aby móc z niego skorzystać wnioskodawca musi posiadać wkład własny w wysokości połowy kosztów inwestycji. W przypadku Klubu Polonii byłoby to 100 tys. zł.

Mieliśmy okazję oglądnąć trybuny i mam nadzieję, że tutaj ta inwestycja w przyszłym roku otrzyma akceptację, bo jestem przekonany, że klub zasługuje na to by przyjmować kibiców w troszkę lepszych warunkach – mówił minister.

Poseł Piotr Tomański zaznaczył, że w tej chwili jest dobry moment aby powalczyć o te pieniądze, gdyż Miasto jest przed uchwaleniem przyszłorocznego budżetu.

Kwota 100 tys. zł potrzebna klubowi może jednak przerosnąć Miasto, którego zainteresowanie sportem jest niewielkie.

Anna Fortuna