Klacz spod Przemyśla wygrała regionalny czempionat polskiego konia zimnokrwistego

8 czerwca 2017

Mozera Andrzeja Wiśniowskiego z miejscowości Tarnawce została czempionką podczas rejonowego czempionatu klaczy polskiego konia zimnokrwistego, który został przeprowadzony w ramach 9. Parady Konnej 4 czerwca w Żarówce.

Licznie zgromadzeni na imprezie mieszkańcy Podkarpacia i Małopolski mogli zobaczyć konie różnych ras, niemniej w ramach czempionatu komisja w składzie: Marek Gibała, Jan Płocica i Romana-Terczyńska Bomba z Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie dokonała wyboru czempionek rasy małopolskiej i polski koń zimnokrwisty.
W czempionacie rasy pkz prezentowało się pięć klaczy. Tytuł czempionki wywalczyła sześcioletnia Mozera, której właścicielem jest Andrzej Wiśniowski z miejscowości

Tarnawce. Wiceczempionką została Bojanera Karola Szotta z Łazów Dębowieckich (pow. jasielski). Trzecia lokata stała się udziałem Cerafery Andrzeja Pelca z Czarnej Łańcuckiej.
Paradę, która odbyła się po raz dziewiąty, zorganizowały: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego, Rada Sołecka i OSP w Żarówce, OZHK, Urząd Miejski i SCKiB w Radomyślu Wielkim. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego Józefa Rybińskiego.