Kino Helios w Galerii Sanowa

7 marca 2016

Kino Helios w Galerii Sanowa to długo wyczekiwana inwestycja przez wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolic. Pod koniec roku 2015 została podpisana umowa najmu z największym operatorem kinowym w Polsce tj. z Centrum Filmowym HELIOS.

Czterosalowe kino będzie integralną częścią Centrum Handlowego Galeria Sanowa i zostanie wydzielone w północno zachodniej części obiektu poprzez przebudowę istniejącego tam lokalu.

W chwili obecnej trwają prace związane z zabezpieczeniem i przygotowaniem obszaru kinowego pod wyburzenie stropu oraz zbudowanie żelbetonowych widowni kinowych. Wszystko po to aby uzyskać optymalne gabaryty sal kinowych wymagane do prawidłowego funkcjonowania obiektu.

Helios-bar

Jak w każdym kinie tej klasy do Państwa dyspozycji oprócz 4 sal kinowych i foyer będzie także kawiarnia Helios Cafe oraz bar z popcornem, przekąskami, zimnymi i ciepłymi napojami i dużym wyborem słodyczy. Z pewnością umili to naszym klientom seans oraz czas spędzony w kinie – zapewnia Monika Rokita, Specjalista ds. Marketingu Galerii Sanowa.

Helios-cafe

Foyer kina dostępne będzie z pasażu Galerii Sanowa, a bezpośrednio z foyer będzie można przejść do 4 klimatyzowanych sal kinowych. Łącznie sale kinowe przygotowane będą na niespełna 600 miejsc – dwie duże sale czekające na około 180 gości oraz dwie mniejsze. Sale kinowe wyposażone zostaną w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający i do projekcji, a także ekrany perełkowe Harkness. Zamontowana zostanie również najnowocześniejsza na świecie technologia Dolby 3D Digital, umożliwiająca wyświetlanie filmów w formacie 3D.

Kino, oprócz regularnych projekcji, organizować będzie także liczne wydarzenia okolicznościowe jak np. urodziny dla dzieci, walentynki, dzień kobiet, dzień dziecka, a także projekty specjalne, tj. Kino Kobiet, Kino Konesera, Nocne Maratony Filmowe, a także seanse dla grup szkolnych i firm.

Zakończenie budowy zaplanowane jest na jesień 2016r.