Kilometry Dobra – akcja, w której udział bierze Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu

7 marca 2018

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu zakwalifikowało się do ogólnopolskiej akcji dobroczynnej Kilometry Dobra. Hasło kampanii Stowarzyszenia brzmi: Droga do samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

Kampania trwa od 1 marca do 3 czerwca 2018 r., a zakres działalności obejmuje m.in. zbiórki charytatywne w instytucjach, szkołach, kościołach, podczas imprez okolicznościowych (pikniki, wystawy, rozgrywki sportowe).

Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji społecznych, samorządów i biznesu. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra.

Przez 3 miesiące organizacje pozyskują pieniądze wszystkimi dostępnymi metodami: poprzez zbiórki w centrach handlowych, szkołach i parafiach, przez strony internetowe, aukcje, koncerty, biegi charytatywne itp. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa.

Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki.
Finał akcji przypada na dzień 3 czerwca – jest to data ogólnopolska. Wówczas Stowarzyszenie planuje zorganizowanie dużego pikniku charytatywnego.

Więcej o akcji – www.kilometrydobra.pl .