„Kilometry Caritas” Archidiecezji Przemyskiej dla Domu Pomocy Społecznej w Sanoku

8 maja 2016

W związku z upływającym Rokiem Miłosierdzia Caritas Archidiecezji Przemyskiej celebrując ten wyjątkowy czas organizuje liczne akcje i wydarzenia. Jednym z nadchodzących są „Kilometry Caritas”, polegające na układaniu kilometrów z monet o nominale 1 zł, które następnie zostaną przeznaczone na budowę Domu Pomocy Społecznej w Sanoku.

Caritas Archidiecezji Przemyskiej po raz pierwszy bierze udział w akcji bicia rekordu Guinnessa w najdłuższej „drodze” złożonej ze złotówek, który obecnie wynosi aż 75,24 km ( 1 metr = 44zł ) .

Pre-finał odbędzie się dnia 29 maja podczas Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Leszczawie Dolnej, gdzie będzie miało miejsce pierwsze przeliczenie wszystkich zebranych monet.

Główny Finał akcji odbędzie się dnia 5 czerwca podczas Festynu z Okazji Dnia Dziecka w Sanoku. Wtedy to hucznie ułożone zostaną na rynku wszystkie zebrane złotówki i odbędzie się wspólne świętowanie sukcesu.

W ramach akcji Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje konkurs „Mini-rekord Guinnessa”, gdzie szkoły mają szanse wygrać roczne stypendium dla ucznia będącego w trudnej sytuacji materialnej w wysokości 1500 zł (150 zł miesięcznie).