KAS na straży higieny

18 marca 2020

W szczególnym czasie zagrożenia epidemiologicznego z nowymi wyzwaniami przyszło zmierzyć się podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Funkcjonariusze krośnieńskiej Delegatury Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu otrzymali zadanie nadzorowania masowej produkcji płynu do dezynfekcji rąk, która właśnie ruszyła w prowadzonym przez Orlen składzie podatkowym w Jedliczu.

A wszystko dlatego, że do wytwarzania tego specyfiku używa się znacznych ilości alkoholu etylowego, który na tę okoliczność został zwolniony z akcyzy. Pewne etapy produkcji muszą odbywać się pod czujnym okiem KAS – bywa, że oka tego nie można zmrużyć nawet przez całą dobę.

Za zaangażowanie w sprawną produkcję, tak przecież niezbędnego dla utrzymania higieny płynu, a także nadzorowanie bezpieczeństwa sanitarnego na przejściu granicznym w Barwinku, podziękował funkcjonariuszom KAS oraz dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorzowi Skowronkowi prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z wymienionymi 17 marca podczas swojej wizyty w Jedliczu.

Zdjęcia – Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie