Kapsuła do izolacji pacjentów trafi do przemyskiego szpitala

7 listopada 2014

Szpital Wojewódzki w Przemyślu otrzyma kapsułę do izolacji pacjentów. Została ona zakupiona ze środków wojewody podkarpackiego.

Wojewoda Podkarpacki zakupił dwie kapsuły do izolacji pacjentów. Ich łączny koszt, to około 50 tys. zł. Jedna z tych kapsuł trafi do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu.

Komora służy do bezpiecznego transportu pacjentów chorych lub podejrzanych o zakażenie chorobotwórcze bakteriami i wirusami do wyznaczonego ośrodka leczenia takich osób. W komorze takiej mogą być również przewożone osoby, które ze względu na swój stan wymagają izolacji od środowiska zewnętrznego, np.: pacjenci z oparzeniami albo z obniżoną odpornością.

Komora, to szczelna kapsuła z zaworami do podawania czystego tlenu i oknami umożliwiającymi kontakt z pacjente, a także podłączenie go do aparatury monitorującej czynności życiowe. Pacjenci umieszczeni w tej kapsule mogą być transportowani zarówno w ambulansach jak i śmigłowcach medycznych.

Wojewóda Małgorzata Chomycz – Śmigielska podkreśla, że Podkarpacie jest przygotowane na podjęcie działań w sytuacji podejrzenia choroby wysoko zakaźnej lub jej wystąpienia.