KaPITalnie jest się rozliczyć w Przemyślu

3 marca 2020

„KaPITalnie jest się rozliczyć w Przemyślu!” to kampania informacyjna, która właśnie wystartowała w Przemyślu. Ma ona zachęcić nie tylko mieszkających tu i zameldowanych na stałe, lecz i przebywających czasowo, a darzących ten gród wyjątkowym sentymentem – do płacenia podatków właśnie tutaj. Władze miasta przypominają, że 15 procent jego budżetu stanowią wpływy z podatków od osób fizycznych.

A gdyby tak jeszcze więcej złotóweczek? Miasto obiecuje, że nie przePIToli (cytat z tekstu kampanijnego – red.) twoich pieniędzy, szczodry podatniku. A za to kupi, na przykład, ławeczkę – albo nawet cztery (bo tyle może ufundować statystyczny lokalny podatnik). Albo zbuduje 10 metrów ścieżki rowerowej, albo drzewek nasadzi – choćby i ze trzydzieści. Nie mówiąc o tym, że odpicuje – przepraszam a wyrażenie – sypiący się zabytek, dziurę w jezdni załata, a i chodnika eleganckiego kilka metrów ułoży, a do tego jeszcze cztery kosze na śmieci postawi… I kulturę dofinansuje, i jeszcze plac zabaw dla twojego dziecka… To co – mało? A ty, w zamian, poczujesz się jak hojny mecenas…

Już widzę, drogi podatniku, jak niecierpliwie przebierasz nogami, by pobiec do ukochanej skarbówki! Jeśli więc masz serce – a wierzymy, że masz i jeśli kochasz to miasto – wyznaj swą miłość w przemyskim Urzędzie Skarbowym, formularzem PIT! Nie musisz załatwiać w tym celu wielu formalności – wystarczy, że w zeznaniu podatkowym wpiszesz swój adres oraz ww. urząd i poinformujesz pracodawcę, że tu akurat chcesz złożyć swój PIT. Jeśli więc uznasz pomysł za kaPITalny – dokaPITalizuj nasze kochane miasto!

sa

Materiały graficzne – UM w Przemyślu

Zdjęcie wyróżniające – canva.com