Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP Marian Kowalski z wizytą w Przemyślu

4 maja 2015

Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP Marian Kowalski gościł w Przemyślu. Wraz z działaczami swojej partii uczestniczył w miejskich uroczystościach związanych ze świętem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu wczorajszym kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP Marian Kowalski na Placu Niepodległości spotkał się z mieszkańcami Przemyśla. Mówił on przede wszystkim o potrzebie rozwoju gospodarki. Jego zdaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw ratunkiem jest likwidacja ZUS-u, zastąpienie podatku dochodowego podatkiem obrotowym, który nie pozwalałby dużym korporacjom i sklepom wielkopowierzchniowymna ucieczkę do tzw. rajów podatkowych. Stwierdził, że małe przedsiębiorstwa do swojego rozwoju potrzebują również istnienia dużego przemysłu, który w Przemyślu upada. Tylko praca w Polsce dla Polaków może doprowadzić do powrotu osób, które wyemigrowały.

W związku z wczorajszym świętem kandydat ten postulował zmianę obecnej konstytucji w celu wprowadzenia systemu prezydenckiego z silnymi uprawnieniami głowy państwa.

M.Kowalski nawiązał do sprawy młodzieży ukraińskiej w Przemyślu, która sfotografowała się z banderowską flagą, uznając, że takie sytuacje nie mogą mieć miejsca.

Marian Kowalski startuje do wyborów z hasłem „Silny człowiek na trudne czasy”. W życiu społeczno-politycznym udziela się od ponad 20 lat, m.in.: jako działacz Unii Polityki Realnej, założyciel Komitetu Obrony Kupców i Rzemieślników, współorganizator Marszu Niepodległości.