Już w najbliższy weekend odbędzie się rowerowy festiwal Bike Town Przemyśl 2017

25 kwietnia 2017

Zastępca prezydenta miasta Przemyśla Grzegorz Hayder, przedstawiciel Fundacji Azymut Waldemar Hryniszyn, Maciej Kucbora z Veloprojekt oraz Rafał Kwiatkowski – dyrektor komercyjny Orange Polska zapraszają do udziału w festiwalu rowerowym BIKE TOWN Przemyśl 2017.

To już czwarta edycja festiwalu w tak szerokiej formie. Jak zawsze gwiazdą programu będzie rowerowy dirt, czyli rewolucje na przeszkodach, dotychczas usypanych z ziemi, a w tym roku utworzonych z metalowych konstrukcji. Puchar świata w dirtcie w niedzielę, w sobotę maraton cyklokarpaty, a w poniedziałek downtown – zjazd po schodach z góry parkowej do Rynku. Oprócz tego przygotowaliśmy wiele atrakcji dla amatorów. Chcemy podkreślać, że Bike Town jest nie tylko imprezą dla profesjonalistów, ale również dla zwykłych rowerzystów, którzy mogą uczestniczyć w Festiwalu.– mówi Maciej Kucbora.

W ramach Festiwalu będą odbywać się m.in. wycieczki wokół Twierdzy Przemyśl, testy rowerów, dla najmłodszych przygotowane zostaną strefy aktywności o wszystkich atrakcjach można przeczytać na stronie www.biketown.pl .

W tym roku po raz pierwszy do imprezy włączyła się firma telekomunikacyjna Orange, która już zaprasza do Strefy Orange. Tam firma przygotowała wiele atrakcji, wśród nich m.in. fotobudka, strefa energorowerów umożliwiających ładowanie telefonów, eko-metr, wypoczynkowa strefa chill-out czy robot NAO. Nie zabraknie też konkursów z cennymi nagrodami. Poza tym wszystkich zainteresowanych usługami telekomunikacyjnymi, bankowymi i energią od Orange mogą skorzystać z informacji udzielanych w przenośnym punkcie – Fibershopie znajdującego się na Rynku przy fontannie. Można będzie tam przetestować internet światłowodowy, poznać szczegóły ofert i pakietów usług.

Impreza zapowiada się bardzo dobrze. Orange od dawna miała swoich klientów w Przemyślu, ale z racji tego, że postanowiliśmy zainwestować w najnowszą technologię dostępu do internetu, światłowód. Dzięki współpracy z miastem jesteśmy też partnerem technologicznym tej imprezy. Przygotujemy część atrakcji, które będą uzupełniać ten wspaniały program rowerowy.– mówi Rafał Kwiatkowski dyrektor komercyjny Orange Polska.

Orange Polska prowadzi w Przemyślu inwestycje, dzięki którym do końca 2018 roku, 15 600 gospodarstw domowych, tj. 63% gospodarstw w Przemyślu, będzie w zasięgu światłowodowego internetu. Orange Polska zawarł w lutym br. z władzami miasta Przemyśla porozumienie, które ma pomóc w sprawnej realizacji inwestycji i prowadzeniu ich w sposób jak najbardziej przyjazny dla miasta i jego mieszkańców. Ze światłowodowego internetu jeszcze w tym półroczu będą mogli korzystać mieszkańcy następujących ulic: Popielów, Monte Cassino, Lwowska, Paderewskiego, Równa, Wysockiego, Rosłońskiego, Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II, Herburtów, Dolińskiego, Sanocka.