Jubileusz niewidomych przemyskich sportowców

27 maja 2014

W ubiegły piątek swój jubileusz 20-lecia istnienia obchodził Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”. Uroczystości z tej okazji odbyły się w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Udział w uroczystościach wzięli władze i członkowie klubu oraz przedstawiciele organizacji współdziałających z nim, obecny był również prezydent Przemyśla Robert Choma.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie długoletniego członka zarządu klubu, który przedstawił wszystkim obecnym jego historię.

Zasłużeni działacze zostali odznaczeni za długoletnią pracę poprzez promowanie sportu, który stanowi część rehabilitacji społecznej osób niewidomych na Podkarpaciu. Brązowy Krzyż Zasługi za działalność społeczną przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał Stanisław Mazur oraz Zbigniew Sebzda. Brązowymi odznakami „Za zasługi dla sportu” przyznanymi przez Ministra Sportu i Turystyki odznaczeni zostali : Maria Gawaluch Mazur, Jolanta Krok Sabaj, Jerzy Andrejko, Andrzej Jagieła.

Specjalne podziękowanie za udzieloną pomoc w promowaniu idei sportu wśród osób z niepełnosprawnością wzroku oraz okolicznościową odznakę otrzymał prezydent Robert Choma.

W części artystycznej obchodów przedstawiono spektakl oraz prezentacje muzyczne.