Jubileusz 50-lecia małżeństwa par z gminy Krzywcza [Galeria zdjęć]

8 listopada 2017

13 par z terenu gminy Krzywcza uhonorowano Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczenie odznaczeń odbyło się w Dworze w Babicach.

W dniu 7 listopada, w Dworze w Babicach wójt gminy Krzywcza wręczył 13 parom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Drodzy Jubilaci, całym swoim wspólnym życiem pokazujecie jak stawiać stopy aby nie obrazić, aby nie zranić, aby wyrażać szacunek, aby pokazywać jak kochać prawdziwie, jak żyć w zgodzie i harmonii, zostawiając ślady, które was przetrwają. Zawierając małżeństwo byliście bardzo młodymi ludźmi, na pewno nie bez obaw, podejmowaliście decyzję o wspólnej drodze przez życie i wynikającej z tego faktu odpowiedzialności. Życie dwojga ludzi na przestrzeni 50 lat zapewne nie składało się tylko z dobrych, jasnych i szczęśliwych chwil, prawdopodobnie w przeszłości wielokrotnie doświadczyliście momentów zwątpienia czy zniechęcenia. Jednak wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnej złożonej obietnicy, pozwoliły te wszystkie przeciwności zwyciężać. 50 lat wspólnie przeżytych, to wspaniały przykład do naśladowania dla waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. – powiedział wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski.

Podczas wtorkowe spotkania grupa teatralna „Bystrzaki” działająca przy świetlicy wiejskiej w Babicach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babicach zaprezentowali program artystyczny.

Anna Fortuna

no images were found