Jubileusz 25 -lecia istnienia Straży Miejskiej w Przemyślu [zdjęcia]

7 września 2015

Przemyska Straż Miejska obchodziła swój jubileusz 25 -lecia. Uroczystość była okazją do wręczenia medali i wyróżnień.

W miniony piątek, przemyska Straż Miejska świętowała swój jubileusz 25 -lecia. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w archikatedrze, w intencji wszystkich funkcjonariuszy i ich rodzin.

W drugiej części obchodów, które miały miejsce w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja wręczał medale i wyróżnienia. Sam również odbierał okolicznościowe podziękowania od przybyłych gości.

Specjalne wyróżnienie honorowego strażnika miejskiego otrzymał przemyślanin prof. Marek Bojarski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego. Dyplom i podziękowanie dla najlepszego szefa z rąk komendanta odebrał prezydent miasta Robert Choma. Za wieloletnią współpracę komendantowi policji Krzysztofowi Pobucie wręczono jubileuszowy medal i symboliczną blokadę w podziękowaniu za powstrzymanie likwidacji Straży Miejskiej w Przemyślu.

Najstarsi stażem funkcjonariusze poza medali otrzymali urlopy okolicznościowe i awanse.

O tym jak ważną funkcję spełnia w naszym mieście Straż Miejska przekonywał komendant policji K.Pobuta, dla którego formacja ta jest partnerem strategicznym. Jak jednostka ta ważna jest dla miasta widać każdego dnia. Straż Miejska wraz z policją prowadzą wspólnie szerokie działania, począwszy od profilaktycznych poprzez porządkowe, a kończąc na imprezach masowych.

Formacja przemyskiej Straży Miejskiej ma 25 lat, czyli tyle samo co samorząd. Można mieć zastrzeżenia do samorządu, podobnie jak i do Straży Miejskiej niemniej jednak tak samo jak i samorząd tak i Straż Miejska się sprawdziły jako instytucje mówił prezydent Robert Choma. Ze względu na długoletnią współpracę oraz potrzebę istnienia strażników miejskich również i nasz włodarz był przeciwny likwidacji tej grupy.

Anna Fortuna

[Not a valid template]