Jezioro Łabędzie z Teatru Bolshoi na ekranie przemyskiego Centrum Kulturalnego [zapowiedź wideo]

4 lutego 2017

Już  jutro, w niedzielę 5 lutego o godzinie 16:00, z cyklu „Bolshoi Ballet Live”, zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu na retransmisję spektaklu „Jezioro łabędzie”.

Trudno uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju okazała się całkowitą klapą (1877). Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które miłośnicy baletu uważają za arcydzieło arcydzieł. Dopiero wersja choreograficzna Mariusa Petipy z 1895 roku, zaprezentowana w Petersburgu, zdobyła poklask i do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w licznych wersjach i przeróbkach.

Niemal zawsze niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach.

Na moskiewskiej scenie „Jezioro łabędzie” pozostaje stale w repertuarze, a podwójną, arcytrudną główną rolę dobrej, zaklętej w łabędzia księżniczki Odetty i złej Odylii, córki Czarownika, wykonują kolejne pokolenia najwybitniejszych balerin: od Galiny Ułanowej, przez Maję Plisiecką, po Swietłanę Zacharową.

Przedstawienie trwa około 2 godzin 45 minut (w tym 1 przerwa).

Retransmisja przedstawienia zarejestrowanego podczas transmisji LIVE HD w dniu 25 stycznia 2015.

Bilety: 30 zł (dorośli), 25 zł (młodzież, seniorzy).