Jeździmy źle i kochamy Audi. Przemyślanie w rankingu miast

6 lutego 2020

Według zestawienia przygotowanego przez firmę Rankomat , Przemyśl plasuje się na końcu klasyfikacji miast powyżej 50 tys. mieszkańców jeśli chodzi o bezszkodową jazdę. Nasze miasto zajęło 68. Pozycję w rankingu 84 miast.

Na pocieszenie można podać  fakt, że od mieszkańców Przemyśla gorzej jeżdżą kierowcy z dużych miast m.in. Warszawy, Poznania, Krakowa czy Radomia. Jednak już kierowcy z Rzeszowa czy Stalowej Woli powodują mniej wypadków i kolizji-te miasta  zajęły lepsze pozycje w rankingu bezszkodowej jazdy. Jednak najlepszymi kierowcami w Polsce są mieszkańcy  położonego na Śląsku Raciborza.

Ulubionych samochodem przemyślan jest Audi. Auto A4 tej marki jest  najczęściej ubezpieczanym modelem w naszym mieście.  Według Rankomatu ubezpieczenia w Przemyślu są tanie- średnio przemyślanin płaci za swoja polisę 568 złotych. Jak zatem się dzieje, że pomimo wysokiego odsetka zgłaszanych szkód, ubezpieczenia w Przemyślu są tanie?

Wyjaśnia to Tomasz Kroplewski z firmy Rankomat-  Mimo dość dużej liczby deklarowanych szkód, kierowcy z tego miasta płacili niską składkę za OC – 568 zł. Dla porównania średnia cena OC wyliczona dla kraju wyniosła 689 zł. Niskie stawki dla przemyślan mogą wynikać m.in. z ich długiego stażu za kierownicą lub posiadania samochodów o niskiej pojemności silnika.

Tak więc zagadkę niskich cen w Przemyślu wyjaśniać może zaawansowany wiek kierowców i duża ilość tanich, małolitrażowych aut.

 

zdj. Wikipedia