Jest petycja ws. przyłączenia Podkarpacia i Lubelszczyzny do Ukrainy. To za Dudę.

15 lipca 2020

W internecie pojawiła się petycja w sprawie przyłączenia Podkarpacia i Lubelszczyzny do Ukrainy. Z krótkiego opisu wynika, że powodem ,,pozbycia się dziczy” ma być fakt, że mieszkańcy tych dwóch województw masowo poparli w ostatnich wyborach Andrzeja Dudę. Ma to, w domyśle, powodować, że wymienione województwa nie zasługują na pozostawanie w granicach modernizującej się Polski i powinny zostać oddane Ukrainie.

Choć petycja nie robi wielkiej furory w sieci-do tej pory podpisało ją kilkaset osób-natychmiast została dostrzeżona przez mieszkańców Podkarpacia, którzy czują się ostatnio obrażani za swój wybór polityczny przez kolegów z większych miast, którzy głosowali na Rafała Trzaskowskiego. Niezadowoleni z treści petycji są także Ukraińcy, mieszkający z wyboru w Polsce. Aktywista społeczności ukraińskiej, Igor Isajew, pisze, że petycja obraża go, stawiając Ukrainę jako symbol państwa niecywilizowanego. Co gorsza-zauważa Isajew, który głosował na Trzaskowskiego-obraźliwe komentarze pisze Polska ,,otwarta i demokratyczna”.

Część komentarzy pod petycją ma wydźwięk, którym teoretycznie mogłaby się zainteresować prokuratura. Z drugiej strony, ciężko podobne petycje traktować poważnie, a wpisy internautów pokazują skrajne rozżalenie porażką Rafała Trzaskowskiego u wyborców spoza województw podkarpackiego i lubelskiego.

 

 

uzi