Jest amnestia. Oddaj zaległą książkę do przemyskiej biblioteki, nie otrzymasz kary.

15 lipca 2015

Zalegasz z oddaniem książki do przemyskiej Biblioteki Publicznej ? W okresie wakacyjnym możesz, to zrobić bez konsekwencji finansowych. Trwa amnestia dla czytelników.

Przemyska Biblioteka Publiczna w miesiącu lipcu i sierpniu ogłasza amnestię dla czytelników zalegających ze zwrotem książek. Przez ten okres można je oddać bez konsekwencji finansowych. Akcja dotyczy także filii Biblioteki głównej i została zorganizowana już po raz trzeci. Obecnie za każdy dzień przetrzymania książki naliczana jest kara w wysokości 10 gr.

W nowej siedzibie Biblioteki amnestia została zorganizowana po raz pierwszy. Wynikła ona z sytuacji iż w ubiegłym roku miała miejsce przeprowadzka tej instytucji, przez prawie rok czasu była ona nieczynna co spowodowała, że niektórzy czytelnicy mieli problem z terminowym oddaniem książek.

Nieterminowe zwracanie książek najczęściej spowodowane jest migracją naszych mieszkańców za granicę, dlatego na akcję wybrano wakacje, okres gdy spora część osób powraca choćby na chwilę do rodzinnych domów

Skąd pomysł na taką akcję ? Chcemy dać szansę wszystkim czytelnikom przemyskiej Biblioteki, bez względu, w którym oddziale naszym pożyczyli książki i jak długo je trzymali. Niektórzy obawiają się konsekwencji finansowej, czują skrępowanie z tego powodu, a nam zależy aby odzyskać nasze zbiory – mówi kierownik wypożyczalni głównej Renata Szeliga. Akcja ma być również sposobem na przyciągnięcie czytelników.

.Amnestia cieszy się już dużym powodzeniem. Obecnie z przemyskiej Biblioteki Publicznej wraz z jej filiami korzysta prawie 6,5 tys. osób.